SVENSKA UTSTÄLLNINGSRESULTAT - 2018

 

GRATTIS TILL ALLA VINNARE

Hundar som erhållit CK på utst. listas nedan. För alla resultat se  SKK hundata



2018-10-07 SUNDSVALL SDHK NAT

Antal 1+3  Domare: PETROVIC ALEKSANDAR

BH-1 CERT BIM  Faw'Waz Hide-Yoshi SE19315/2017 VS

BT-1 CERT BIR  Vouges Roiyaru Youshiki SE11277/2018 VS

BT-2  R-CERT  Hoshi-Ko SE19316/2017 VS


2018-10-06  SUNDSVALL INT

Antal 0+1  Domare: STÄÄV JAHN

BT-1 CERT  BIR  4 BIG  Vouges Roiyaru Youshiki SE11277/2018 VS


2018-09-08 GIMO NAT

Antal 1+1  Domare: BYSTRUP ANNETTE

BT-1 CERT  BIR  Aikemuno U-Olivia SE24907/2017 VS


2018-09-02  SANDVIKEN  NAT SDHK

Antal 2+1  Domare: ROHLIN TOMAS

BH-1 CERT BIR Faw'Waz Hide-Yoshi SE19315/2017 VS

BH-2 R-CERT Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS


2018-09-01  SANDVIKEN NORDIC DOG SHOW

Antal 1+1  Domare: ERICSSON DAN

BH-1 CERT NORDC BIR  Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS


2018-08-26  VISBY INT

Antal  3+3  Domare: NILSSON KERSTIN

BH-1  CACIB BIR SE UCH Linroos Zachio Toshiro SE31330/2015 VS

BH-2 R-CACIB Islandogs Su-Ba-Ras-Hii Yu-Me SE60112/2014 VR

BH-3  SE UCH Linroos Zalem -Al-Fakir SE20618/2010 VS


2018-08-25 VISBY NAT

Antal  4+3  Domare: NILSSON MIKAEL

BH-1  BIR SE UCH Linroos Zachio Toshiro SE31330/2015 VS


2018-08-26    LJUNGSKILE SDHK NAT

Antal  5+0  Domare: NIELSEN EVA

BH-1 BIR  C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BH-2  CERT  Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS

BH-3  C.I.B. DK UCH NO UCH NO V-14 NORD V-14 SE UCH Tamagotchi SE37676/2012 VS

BH-4  NORD JV-14 SE UCH Good Time's Remember My Dance SE16915/2014 VS


2018-08-25    LJUNGSKILE NAT

Antal  2+0  Domare:  JERNHAKE SIV

BH-1 CERT  BIR  Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS

BH-2  R-CERT   Miyoko Mieko Akwamaryn SE51943/2016 VS


2018-08-19  NORRKÖPING NORDIC DOG SHOW

Antal  0+1  Domare: GRANANDER MORGAN

BT-1 CERT  NORDC  BIR  Aikemuno U-Olivia SE24907/2017 VS


2018-08-18  ÖVERKALIX NAT

Antal  2+3 Domare: TCHISTIAKOVA LYUDMIL

BH-1 CERT  BIM  SE JV-17 Spirean's Starry Night SE46975/2016 VS

BH-2 R-CERT  Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS

BT-1  CERT  BIR  Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS


2018-08-18  ESKILSTUNA NAT

Antal  1+1 Domare:  OHLSSON JOAKIM

BT-1 CERT  BIR  Aikemuno U-Olivia SE24907/2017 VS


2018-08-11 RONNEBY NAT

Antal  0+1 Domare: SKAAR TORBJÖRN

BH-1  CERT  BIR  SE UCH  NO JV-17 NO V-17 SE UCH Redrowan Logde Arctic Masculino SE53749/2016 VS


2018-08-05   MÄRSTA  INT

Antal  0+2  Domare: GRANT-COOK MOIRA

BT-1 CERT  CACIB  BIR  Nanako Golden Army SE51181/2015 VS


2018-08-04  SVENSTAVIK  NORDIC DOG SHOW

Antal  2+1  Domare: SKALLMAN GUNILLA

BH-1 CERT  NORDC  BIR   Faw'Waz Hide-Yoshi SE19315/2017 VS

BT-1 CERT  NORDC  BIR Faw'Waz Hoshi-Ko SE19316/2017 VS


2018-07-29  RANSÄTER  NORDIC DOG SHOW

Antal  4+0 Domare: CRONANDER ÅKE

BH-1 CERT  NORDC  BIR Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS

           BH-2  R-CERT  R-NORDC  SE JV-16 Faw'Waz Eiji Lotus Guang-Xi SE14524/2016 VS


2018-07-22 VÄSTERÅS NAT SDHK

Antal  1+0  Domare: LÖNNHAMMAR MARIA

BH-1 CERT BIR Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS


2018-07-21 VÄSTERÅS NORDIC DOG SHOW

Antal  0+2  Domare: RISDAN DANIELA

BT-1 CERT  NORDC  BIR  3 BIG Aikemuno U-Olivia SE24907/2017 VS


2018- 07-15  PITEÅ INT

Antal  6+2  Domare: FINNEY MARION 

BH-1  CERT  CACIB BIR Hiluttimen Ace Of Diamonds FI11203/17 VS

BH-2  R-CERT  R-CACIB  FI UCH NORD V-17 Of Zlazano Ware-Yasui FI52639/13 VS

BH-3 Linroos Zachio Nikki SE17000/2016 VS

BT-1  CERT  CACIB Spirean's Famous Fairy SE18324/2016 VS

BT-2 R-CERT  R-CACIB Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS


2018-07-07  TVÅÅKER  NAT

Antal  2+2  Domare: BEHAN PHILIP

BH-1  BIR  C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BH-2  CERT  SE UCH  FI UCH NO UCH SE UCH Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS


2018-07-06 TVÅÅKER  NORDIC DOG SHOW

Antal  4+1  Domare: DOUMA ROB

BH-1 CERT  NORDC  BIR   Omikudzi Truffle SE43001/2017 VS

BH-2 R-NORDC  C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BT-1 CERT  NORDC  BIM   Omikudzi Savanna SE16092/2018 VS


2018-06-30 BORÅS SDHK NAT

Antal  4+2 Domare: HARBIN DEBORAH

BH-1 BIR C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BH-2  CERT Linbackens Mishiro SE53325/2016 VS

BH-3  R-CERT  Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS

BH-4  FI UCH NO UCH SE UCH Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS

BT-1  CERT  BiM Good Time's Cosmopolitan Dancer SE51753/2017 VS

BT-2  R-CERT  NO JV-17 Good Time's Cabaret Dancer SE13883/2017 VS


2018-06-30 BORÅS SDHK NAT

Antal  3+1  Domare: STEWART ANDREW

BH-1 BIR  C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15

NORD V-16 SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BT-1 CERT BIM  Good Time's Cosmopolitan Dancer SE51753/2017 VS


2018-06-30 ALFTA NAT

Antal  1+1  Domare: ALMGREN HANS

BH-1 CERT BIR Linbackens Mikoro SE53324/2016 VS


2019-06-29  GÄLLIVARE NORDIC SHOW

Antal. 2+2  Domare: KADIKE-SKADINA RITA

BH-1 NORDC  BIR   SE JV-17 Spirean's Starry Night SE46975/2016 VS

BH-2 CERT  NORDC   Hiluttimen Ace Of Diamonds FI11203/17 VS


2018-06-09  VÄNERSBORG NORDIC DOG SHOW

Antal. 2+2  Domare: BOTTUSSI JOCQUEL C

BH-1  NORDC  BIR  2 BIG  C.I.B. DK UCH NO UCH NO V-14 NORD V-14 SE UCH Tamagotchi SE37676/2012 VS

BH-2  CERT  R-NORDC Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS

BT-1 NORDC  BIM  SE UCH Good Time's Cicciolina Dancer SE11083/2016 VS


2018-06-02 NORRKÖPING NAT

Antal. 2+0  Domare: SKAAR TORBJÖRN

BH-1  BIR SE UCH Linroos Zachio Toshiro SE31330/2015 VS


2018-06-02 NORRKÖPING  SDHK NAT

Antal. 2+0  Domare: EKWALL CARINA

BH-1  BIR  SE UCH Linroos Zachio Toshiro SE31330/2015 VS

BH-2  SE UCH Linroos Zalem -Al-Fakir SE20618/2010 VS


2018-05-27  PITEÅ NAT

Antal. 1+4  Domare; WALSH JOHN J

BH-1  CERT BIR SE JV-17 Spirean's Starry Night SE46975/2016 VS

BT-1  CERT BIM Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS


2018-05-26  LULEÅ SDHK  NAT

Antal. 1+3  Domare; VERGARA ALBERTO

BH-1 CERT BIM  SE JV-17 Spirean's Starry Night SE46975/2016 VS

      BT-1 CERT BIR  Spirean's Priceless Princess SE18325/2016 VS


2018-05-25 GIMO NORDIC DOG SHOW

Antal. 1+3  Domare; NILSSON KERSTIN

BH-1 CERT  NORDC  BIM Linbackens Mikoro SE53324/2016 VS

BT-1 CERT  NORDC  BIR Omikudzi Savanna SE16092/2018 VS

BT-2  E VETKL  1 VETKK  CK  R-NORDC  SE UCH Days Of Glory Asian Rose Aurora S68039/2008 VR


2018-05-19 HÄSSLEHOLM NORDIC DOG SHOW

Antal. 3+2 Domare; SCHEEL KRESTEN

BH-1 CERT  NORDC  BIM  Good Time's Breakdancer SE16421/2017 VS

BH-2 R-NORDC   NORD JV-14 SE UCH Good Time's Remember My Dance SE16915/2014 VS

BH-3  R-CERT  Angioletto's Remind Me NO56667/16 VS

BT-1 CERT  NORDC  BIR Good Time's Cicciolina Dancer SE11083/2016 VS

BT-2  R-CERT  R-NORDC   Akira Of Tojochin NO36365/17


2018-05-13 LIDKÖPING  NORDIC DOG SHOW

Antal. 3+2 Domare; FRISK SVANTE

BH-1 CERT  NORDC  BIM   Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS

BH-2  R-NORDC   C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BH-3 R-CERT  Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS

BT-1  CERT  NORDC  BIR   SE V-17 Naomi Akwamaryn SE51944/2016 VS

BT-2   2 BTKL  R-CERT  R-NORDC   Good


2018-05-12 LIDKÖPING SDHK NAT

Antal. 3+0 Domare;  MILLS LINDA

BH-1  CERT BIR  Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS

BH-2  R-CERT  Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS

BH-3  C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS


2018-05-05  MOHEDA SDHK NAT

Antal. 2+5  Domare; JOHANSON HENRIK

BH-1 BIR   C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BT-1 CERT BIM   Good Time's Burlesque Dancer SE13882/2017 VS


2018-04-29-001  VÄSTERÅS  NAT

Antal 4+1  Domare::  FALLON CLODAGH

BH-1 CERT BIR Omikudzi Dionysus SE16091/2018 VS

BH-2 R-CERT Linbackens Mikoro SE53324/2016 VS

BH-3  C.I.B. FI UCH NO UCH SE JV-13 SE UCH SE V-14 Jappegårdens Suku-Nai Puh SE61232/2012 VS

BT-1 BIM  SE UCH Days Of Glory Asian Rose Aurora S68039/2008 VR


018-04-07   SUNDSVALL NAT

Antal. 1+2  Domare:FRISK SVANTE

BH-1 CERT  BIR   Faw'Waz Hide-Yoshi SE19315/2017 VS


2018-03-31 SKK MALMÖ INT

Antal. 6+3  Domare: EHRENREICH GUENTHER

BH-1  CACIB  BIR C.I.B. & NORD UCH DK V-16 FI UCH NORD JV-15 NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BH-2  CERT Asako Of Tojochin NO36364/17

BH-3  R-CERT  R-CACIB   NO JV-17 NO V-17

BH-4  Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS

BT-1  CERT CACIB BIM  Good Time's Burlesque Dancer SE13882/2017 VS

BT-2   R-CERT  R-CACIB Good Time's Cicciolina Dancer SE11083/2016 VS

BT-3  Akira Of Tojochin NO36365/17


2018-01-07  GÖTEBORG  INT

Antal. 4+1  Domare: LÖNNHAMMAR MARIA

BH-1 CERT  CACIB  BIR  NO JV-17 NO V-17 Redrowan Logde Arctic Masculino SE53749/2016 VS

BH-2 R-CACIB C.I.B. DK V-16 NORD JV-15 NORD UCH NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS


2018-01-06  GÖTEBORG  NORDIC DOG SHOW

Antal. 4+3  Domare: VALDEZ VALDÉS GABRIE

BH-1 NORDC BIM   C.I.B. DK V-16 NORD JV-15 NORD UCH NORD V-16

SE V-16-17 Nemorose's What's Up SE50107/2014 VS

BH-2  CERT  R-NORDC  Omikudzi Truffle SE43001/2017 VS

BH-3 R-CERT  NO JV-17 NO V-17 Redrowan Logde Arctic Masculino SE53749/2016 VS

BH-4 Nao No Akwamaryn SE49238/2016 VS

BT-1 CERT  NORDC  BIR  Good Time's Cicciolina Dancer SE11083/2016 VS

BT-2  R-NORDC SE UCH Vouges Roiyaru Houseki SE56610/2014 VS

RESULTAT 2017UTST.RESULTAT_2015.htmlUTST.RESULTAT_2017.htmlshapeimage_1_link_0