BILDER PÅ
BIR & BIM + GRUPPVINNARE!
2023

BIR_%26_BIM_2023.htmlBIR_%26_BIM_2023.htmlBIR_%26_BIM_2023.htmlBIR_%26_BIM_2023.htmlshapeimage_1_link_0shapeimage_1_link_1shapeimage_1_link_2
Resuitat 2020-21-22UTST.RESULTAT_2019.htmlUTST.RESULTAT_2020-_2021-22.htmlshapeimage_2_link_0
GRATTIS TILL ALLA VINNARE 
Hundar som erhållit CK på utst. listas nedan. För alla resultat siiiie  SKK hundata 
Senaste resultat visas överst - Annan tävling/prov med blå text


2024

 2024-05-05 SKARA INT
Antal 4+2 Domare CRONANDER ÅKE
BH-1  CACIB  BIR  2 BIG
 NORDIC CH SE UCH SE V-23 WW-23  Sharlarna's Ambassador SE52690/2022 VS
      E. Stepheter Constant Contact KCAX01114603 VS
      U. Diola's Redheart Dalia At Sharlarna KCAU0903021 VS
 CERT J.CACIB  BH-2  Hiluttimen Really To You SE50171/2023 VS
      E. Hiluttimen Fool For Love FI33376/19
      U. FI UCH Hiluttimen Hope Of The Future FI36046/20
 
BT-1  V-CACIB  BIM
C.I.B. DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH SE V-17 Naomi Akwamaryn SE51944/2016 VS
      E. PL CH Hin Satori Russkiy PKRIX50243
      U. PL CH Charming Girl Akwamaryn PKRIX-64268 VS
2024-04-28 VÄSTERÅS NAT 
Antal 1+1 Domare  FRÖDING ANDERSON ÅSA
BH-1  CERT BIR SE JV-23 Djakartas Wash N Go SE11414/2023 VS
      E. SE JV-22 SE UCH SE V-22 Arh Beauty Zachary SE18747/2022 VS
      U. SE UCH Aikemuno U-Olivia SE24907/2017 VS
BT-1  CERT BIM  Diva's Svartvita Sakura-Saki SE26274/2023 VS
      E. Spirean's Sayonara-No-Kisu SE52445/2021 VS      
U. Faw'Waz Khloe SE13254/2019 VS

2024 - 01- 14  GÖTEBORG  INT 
Antal  3+2 Domare THORPE MARIE
BH.1 CACIB BIR
NORDIC CH SE UCH SE V-23 WW-23 Sharlarna's Ambassador SE52690/2022 VS
      E. Stepheter Constant Contact KCAX01114603 VS
      U. Diola's Redheart Dalia At Sharlarna KCAU0903021 VS
 
BH-2 CERT J-CACIB  Amulet Goscinska Przystan SE48339/2023 VR
      E. PL CH Ennistar's Ryabinoviy Rassvet PKR.IX-88176
      U. PL CH Hello Hope Goscinska Przystan PKR.IX-83424
  
BH-3 R-CERT  R-CACIB  SE UCH Joneshill's Nar-U-Hito SE11009/2022 VS
      E. DK UCH NO UCH SE UCH Joneshill's Na-Go-Ya SE40761/2018 VS
      U. C.I.B. DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH SE V-17 Naomi Akwamaryn SE51944/2016 VS
BT-1 CACIB BIM  Sleepyhollow Kukoo SE57633/2018 VS
      E. Sleepyhollow Olaf KCAS01140303 VS
      U. GB CH Sleepyhollow Mimi KCSB2203DB
BT-2 CERT R-CACIB Joneshill's Hi-Ba-Ri SE44415/2022 VS
      E. DK UCH NO UCH SE UCH Joneshill's Na-Go-Ya SE40761/2018 VS
      U. C.I.B. DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH SE V-17 Naomi Akwamaryn SE51944/2016 VS
Uppfödare: Seglem Berit , Jones Naemi , 54791 Gullspång 

2024 - 01- 13 GÖTEBORG  NAT  
Antal 3+0 Domare: DESSERNE SYLVIE
BH-1  BIR GRUPP-4  MultiCH Sharlarna's Ambassador SE52690/2022 VS
E. Stepheter Constant Contact KCAX01114603 VS
      U. Diola's Redheart Dalia At Sharlarna KCAU0903021 VS
  
BH-2  CERT SE UCH  Joneshill's Nar-U-Hito SE11009/2022 VS
      E. DK UCH NO UCH SE UCH Joneshill's Na-Go-Ya SE40761/2018 VS
      U. C.I.B. DK UCH FI UCH NO UCH SE UCH SE V-17 Naomi Akwamaryn SE51944/2016 VS
http://kennet.skk.se/hunddata/Tavling_sok.aspxshapeimage_3_link_0

SVENSKA OFF. UTSTÄLLNINGSRESULTAT 2024 + ev. annan tävling

XX      Japanese chin societeten ©  Privacy Policy